Golden State ešte stále nemajú miesto v play-off isté

11. 04. 2014, 08:00 » Review - Autor: Vladimír Dančík

(zdroj: Nbasket.cz)
V noci sme mohli vidieť dva pomerne vyrovnané zápasy, pričom sa v oboch prípadoch tešili hráči hostí. San Antonio si v prvom zápase poradilo s Dallasom o deväť bodov, v pomere 100-109. Tajnička druhého zápasu bola dokonca o niečo zložitejšia a rozlúštila sa až v posledných sekundách zápasu. Výhru Denveru o jediný bod (99-100) zariadil necelé dve sekundy pred koncom Kenneth Faried.

DAL Dallas - SAS San Antonio 100:109

Až šesť hráčov Spurs dokázalo v zápase bodovať dvojciferným číslom, pričom najviac bodov zaznamenal Patrick Mills, ktorý ich strelil 26. Tim Duncan pridal 20 bodov plus 15 doskokov a v American Airlines Center sme mohli vidieť deviatu výhru San Antonia nad Dallasom Mavericks v rade. Zápas San Antonio vyhralo najmä vďaka hre spoza oblúka. Hráči Spurs totiž trafili 16 z 34 pokusov, zatiaľčo domáci hráči iba 5 z 12. Mavs v štvrtej štvrtine o výsledok bojovali, no vždy, keď sa dostali na jednociferný rozdiel v skóre, Spurs odpovedali trojkou.

Perličky:
* Spurs sa stali 13. tímom v histórii NBA s 30 víťazstvami na palubovke súpera v sezóne.
* Duncan po šiestich minútach spadol a chytil sa za koleno. Do zápasu sa našťastie pre fanúšikov Spurs vrátil.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

GSW Golden State - DEN Denver 99:100

Golden State v prvej štvrtine jasne dominovali, pričom prekročili 50% úspešnosť streľby z poľa a Klay Thompson zaznamenal 9 bodov. Naopak Nuggets dokázali premeniť iba 24% striel z poľa a netrafili ani jeden, zo svojich šiestich pokusov spoza preimetra. Denver sa však do zápasu dokázal vrátiť ešte pred polčasom, keď zaznamenal šnúru 15-4. V tretej štvrtine Denver prestrieľal Golden State v pomere 30-22 a v tej štvrtej 27-24. Hráči Nuggets tak dokázali vyhrať druhý po sebe idúci zápas a Bojovníci si nedokázali zaistiť miesto do play-off. Timofey Mozgov zaznamenal 23 bodov a kariérne maximum, 29 doskokov. Tímy sa ešte stretnú v poslednom zápase sezóny, ktorý sa odohrá 17. apríla (duben).