Clippers vyhráli v Dallasu a vynutili si sedmý rozhodující zápas

05. 06. 2021, 06:00 » Review - Autor: David Kolář

(zdroj: Nbasket.cz)
NBA přepisovala historii. Poprvé se v play off stalo, aby ze šesti utkání nevyhrál domácí tým na své palubovce jediný zápas! Clippers odvrátili vyřazení díky skvělému výkonu Kawhiho Leonarda, který si 45 body vyrovnal osobní maximum v play off.

DAL Dallas - LAC L.A. Clippers 97:104

Mavericks vedli po třech čtvrtinách 77:73, ale nezvládli koncovku a poslední dvanáctiminutovku nakonec prohráli 20:31. Domácí nedokázali zastavit skvěle hrajícího Leonarda, který trefil 18 z 25 střel z pole (trojky 5/9). Vedle něj se hosté opírali o výkon Reggieho Jacksona (25 bodů a 9 doskoků) a Paul George, jenž zaznamenal 20 bodů, 13 doskoků a 6 asistencí.

Na druhé straně dělal co mohl Luka Dončič, autor 29 bodů, 11 asistencí a osmi doskočených míčů. 23 bodů přidal, pod dohledem svého otce, Tim Hardaway Jr. Nedařilo se Kristapsu Porzingisovi, který za téměř 31 minut hry zapsal pouze sedm bodů a pět doskoků. Rozhodující sedmý zápas je na programu v neděli od 21:30 večer a živě by ho měla vysílat stanice Nova Sport.

Perličky:
* Sérii s pěti vyhranými venkovními zápasy viděla NBA naposledy v roce 1995 v texaském derby mezi San Antoniem a Houstonem.
* Clippers vstupovali do play off jako nejlepší tým ve střelbě trojek, což ovšem dnes nepotvrdili (10/34 - 29,4 %).
* Hosté skoro celý zápas spoléhali pouze na svou základní pětku. První body náhradníků zapsal až Luke Kennard na začátku čtvrté čtvrtiny.